„Stilius“: eurokratija ir darbas Liuksemburge | Rasa Budbergytė

„Stilius“: eurokratija ir darbas Liuksemburge

„Tokioje vietoje, kaip Europos Audito rūmai, romantikos daug nerasi. Esama labai didelės pagarbos vienas kitam, bet ir pavydo, konkurencijos. Eurokratija turi savo taisykles“, – pasakoja jau šešerius metus nykštukiniame Liuksemburge gyvenanti Lietuvos deleguota Europos Audito rūmų narė Rasa Budbergytė.

„Eurokratija turi savo taisykles, kurias paveldėjo iš prancūzų biurokratijos. Prancūzai yra tokie, kad niekada tiesiai šviesiai nepasakys, tik maloniai apipins savo mintį ar pageidavimą skambiais žodžiais… Jie yra labai mandagūs. Prancūziška kultūra yra persismelkusi į europines institucijas, todėl net ir oficialioje aplinkoje kolegos bendrauja kaip seni geri bičiuliai, – LRT laidai „Stilius“ pasakojo Europos Audito rūmų narė R. Budbergytė.

Apie gyvenimą ir darbą vienoje turtingiausių ir mažiausių Europos šalių, adaptaciją svarbiausioje ES institucijoje, kuri kontroliuoja, kaip leidžiamas europiečių (ES mokesčių mokėtojų) lėšos bei eurokratinio darbo ypatumus žiūrėkite LRT laidoje „Stilius“ – ČIA.