Į Seimo rinkimus nuo durų prie durų: gyventojų lūkesčiai ir rūpesčiai | Rasa Budbergytė

Į Seimo rinkimus nuo durų prie durų: gyventojų lūkesčiai ir rūpesčiai

Baigiasi įtemptos Seimo rinkimų politinės kampanijos lenktynės, kuriose teko bėgti ir žaibišką sprintą, ir nemažai jėgų bei ištvermės pareikalavusį politinį maratoną. Sekmadienį beliko kirsti finišo liniją…

Man, kaip politikos naujokei, ruošimasis šiems Seimo rinkimams buvo itin įdomus ir prasmingas laikotarpis. Savo rinkiminę Verkių apygardą teko pažinti iš duobėtų kelių Gulbinuose, žydinčių Skersinės ir Kalvarijų sodų, aktyvios Visorių bendruomenės iniciatyvų, šiltų pašnekesių su Baltupių, Jeruzalės, Fabijoniškių daugiabučių gyventojais.

Dažniausiai politikai tik šypsosi plakatuose. Aš pati, nesyk išėjusi Verkių apygardos rinkėjams prisistatyti kaip kandidatė į Seimą, įsitikinau, kaip svarbu žmonėms turėti galimybę pabendrauti su renkamais politikais: padiskutuoti, pasidalinti savo mintimis ir idėjomis, pakritikuoti… Taip pat ir politikui yra nemažiau svarbu pamatyti ir išgirsti, kuo gyvena žmonės.

Su Verkių apygardos gyventojais turėjau progos pabendrauti pačiomis įvairiausiomis temomis: nuo vangiai sprendžiamų savivaldos problemų iki finansų bei užsienio politikos. Rudenį, prasidedant naujiems mokslo metams, apie švietimo sistemoje reikalingus pokyčius diskutavau su pedagogais, sutikau ne vieną verslininką, kuris išsakė savo nuomonę apie mokestinę aplinką, o su senjorais aptarėme pensijų augimą ir užimtumo galimybes, atėjus pensijos amžiui. Mūsų temų lauke buvo ir kaimynų rietenų, ir diskusijų apie mokesčius Graikijoje ar Tarptautinio valiutos fondo rekomendacijas Lietuvai. Su Verkių apygardos gyventojais diskutavome ir drauge ieškojome sprendimų, kad kiekvienas Vilniuje ar bet kur kitur Lietuvoje jaustųsi oriai ir užtikrintai!

Visų sutiktų žmonių istorija, džiaugsmai yra skirtingos, tačiau pastebėjau ir vieną bendrą dalyką… Neprarastą tikėjimą valstybe! Žmonės deda dideles viltis į naująją valdžią. 

Kartais susitikimuose nutikdavo ir netikėtų dalykų… Sykį labai susijaudinau, kai mama ir jos dvi mažametės įteikė gėlę – padėką už pokalbį. Mergaitės prašė, kad Fabijoniškėse būtų daugiau žaidimo aikštelių.

Šilti pokalbiai ir diskusijos su Vilniaus gyventojais buvo lakmuso popierėlis, kuris parodė, kokiais rūpesčiais bei lūkesčiais gyvena Lietuvos žmonės. Įsitikinau, kad ne už rašomojo stalo ar uždaro valdiško kabineto durų galima suprasti, kaip spręsti opiausias valstybės ir jos žmonių problemas.

Nuoširdžiai dėkoju už pagalbą vyrui Rolandui, mieliems savanoriams ir artimiausiems draugams, tarp kurių ir jaunystės draugė Vilija Blinkevičiūtė, už pagalbą šiame intensyviame politinės Seimo rinkimų kampanijos laikotarpyje. Džiaugiuosi, kad į rinkiminę agitaciją įsijungė mano vyresnysis brolis Ričardas, atvykęs iš Prienų, taip pat bičiulė Ernesta padėti agituoti kartą atskubėjusi net iš Klaipėdos.

Labai džiaugiuosi, kad šiuo metu dirbu XVI-oje Vyriausybėje ir prisidedu prie LSDP programos įgyvendinimo. Būdama LSDP gretose įsitikinau, kad mūsų partija turi ne tik naujų idėjų ir planų, bet ir ambicijų bei ryžto nuveikti dar daugiau, sukuriant klestinčią Lietuvos ateitį.

Tikiu, kad Lietuvos žmonės įvertins mūsų darbus savo balsais ir patikės ateinančius 4 metus toliau darbuotis, kuriant visuotinę socialinę ir ekonominę gerovę.

Daliniuosi susitikimuose užfiksuotų akimirkų nuotraukomis:

Visus sostinės Verkių apygardos rinkėjus kviečiu šį sekmadienį – spalio 9 dieną – ateiti prie balsadėžių. Paraginkime Seimo rinkimuose dalyvauti ir savo kaimynus, šeimos narius, draugus. Labai prašau Jūsų palaikymo, nes tik drauge pajėgsime sukurti patrauklią ir teisingą Lietuvą!