Lietuvos sėkmės istorija galėtų padėti Gruzijai žengti Vakarų demokratijos keliu | Rasa Budbergytė

Lietuvos sėkmės istorija galėtų padėti Gruzijai žengti Vakarų demokratijos keliu

Lietuvos Respublikos Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotoja Rasa Budbergytė liepos 12–16 d. lankėsi Gruzijoje, kur dalyvavo 14-oje tarptautinėje konferencijoje „Gruzijos europinis kelias“. Vizito metu parlamentarė susitiko su Gruzijos parlamento pirmininku Irakliu Kobakhidze ir už šalies eurointegracijos klausimus atsakingu ministru Victoru Dolidze bei apžvelgė kritines Venecijos komisijos pateiktas rekomendacijas dėl šalies konstitucinės reformos.

„Šiandien drąsiai galėtume Gruziją vadinti ES Rytų partnerystės programos lydere, kuri nuosekliai stiprina šalies demokratines institucijas, tobulina teisinę sistemą bei gerina žmogaus teisių situaciją. Žinoma, ši valstybė susiduria ir su iššūkiais, įgyvendindama Asociacijos sutartyje numatytas reformas, tačiau šalies politikų ryžtas nekeisti krypties ir tęsti reformas – išties džiugina ir įkvepia jiems padėti nesustoti“, – po susitikimų su Gruzijos valdžios atstovais sakė R. Budbergytė.

Gruzija jau ne pirmi metai žengia demokratijos keliu: įvykdžius ES reikalautas reformas, padedančias spręsti dokumentų saugumo, sienos apsaugos, migracijos ir prieglobsčio suteikimo problemas, šių metų pavasarį savo piliečiams užtikrino bevizį rėžimą; prieš keletą metų pasirašytas istorinis Asociacijos ir laisvosios prekybos susitarimas su ES, užtikrinęs glaudesnius šalių politinius bei ekonominius santykius su 28 nares turinčia Bendrija bei išplėtęs laisvosios prekybos galimybes.

„Per pastaruosius metus Gruzija įgyvendino itin svarbius įsipareigojimus, kurie buvo būtini tolimesnei sklandžiai integracijai į ES ir siekiant narystės NATO. Tačiau šalies dar laukia reikšminga kelio atkarpa, norint tapti visateise šių organizacijų nare ir jai kaip niekada reikalinga mūsų šalies pagalba bei parama“, – teigė Lietuvos Seimo narė.

Pasak R. Budbergytės, Lietuva, pati dar ne taip seniai perėjusi integracijos į ES ir NATO etapus ir išmokusi svarbias pamokas, galėtų padėti Gruzijai svarbiuose dvišaliuose susitikimuose su Europos Komisijos pareigūnais, taip pat turėtų aktyviau prisidėti stiprinant ir vystant glaudesnį Gruzijos dialogą su atskiromis Vakarų valstybėmis.