LSDP kandidatė į Vilniaus meres – R. Budbergytė | Rasa Budbergytė

LSDP kandidatė į Vilniaus meres – R. Budbergytė

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) kandidatė į Vilniaus mero postą – Seimo narė, buvusi valstybės kontrolierė Rasa Budbergytė. Jos kandidatūrą trečiadienį patvirtino LSDP Vilniaus miesto skyrius.

Pasak partijos lyderės Vilijos Blinkevičiūtės, Vilniaus miestui ilgą laiką vadovaujantys liberalai ir konservatoriai dažnai gina ne vilniečių, o siaurus verslo interesus, todėl miestui kaip niekad reikia į kasdienius gyventojų poreikius orientuotų sprendimų ir skaidraus valdymo.

„Merai Vilniuje keitėsi, bet požiūris į sostinę kaip į verslo projektą – ne. Būtina ir galima užtikrinti, kad mieste būtų patogu ir įperkama gyventi. Kad miesto įmonės, įstaigos ir institucijos realiai tarnautų vilniečiams. R. Budbergytė – patyrusi ir kompetentinga politikė, turinti didžiulę patirtį dirbant viešųjų finansų srityje. Su Vilniaus socialdemokratų komanda ji gali įgyvendinti būtinus pokyčius sostinėje”, – teigia V. Blinkevičiūtė.

Kandidatė į Vilniaus meres Rasa Budbergytė pabrėžia, kad ligšiolinė sostinės valdžia nepagrįstai nusišalino nuo aktualiausių gyventojams problemų sprendimo ir įvardijo, kurioms sritims skirtų didžiausią dėmesį.

„Esu įsitikinusi, kad miestas yra sėkmingas tiek, kiek sukuria galimybių jame gyvenantiems žmonėms. Jau eilę metų Vilniuje tų galimybių tik mažėja: driekiasi tūkstantinės eilės norint gauti vaikui darželį, daugeliui nėra prieinamos kokybiškos mokyklos, neišvystyta ir nepatogi viešojo transporto sistema, tad miestas dūsta nuo kamščių. Galiausiai žmones slegia žvėriškos nuomos kainos. Būtent šiose srityse būtinas proveržis, į tai yra orientuota ir mūsų detali neatidėliotinų veiksmų programa, kurią su LSDP Vilniaus skyriaus komanda netrukus pristatysime miesto gyventojams”, – sako R. Budbergytė.

Budbergytė yra įgijusi aukštąjį teisinį išsilavinimą, 7 metus dirbo Vilniaus universitete, taip pat Teisingumo ir Vidaus reikalų ministerijose. 2005–2010 metais vadovavo Valstybės kontrolei, 2010–2016 metais – Europos Audito Rūmų narė, 2016 metais – XVI-osios vyriausybės finansų ministrė.

Nuo 2016 metų R. Budbergytė renkama į Seimą, kurį laiką vadovavo Seimo socialdemokratų frakcijai. Dabar užima Seimo Audito komiteto pirmininkės pavaduotojos pareigas, yra LSDP vicepirmininkė.

Savivaldos rinkimai vyks kitų metų kovo 5 dieną.